Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to ponowne wykorzystywanie/przetwarzanie odpadów produkowanych przez przedsiębiorstwo.

Refundacja do 100% kosztów kwalifikowanych.

Termin naboru do 19.12.2023 r.

 

 

 

Czego dotyczy nabór?

Celem działania jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorstw w transformacji działalności w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to ponowne wykorzystywanie/przetwarzanie odpadów produkowanych przez przedsiębiorstwo.

Przykłady:
-wykorzystanie odpadów drewnianych (trociny i zrębki) do produkcji płyt drewnianych.
-wykorzystanie odpadów kamiennych, takich jak kruszywo kamienne, do produkcji nowych wyrobów kamieniarskich.
-recykling materiałów budowlanych.

Forma wsparcia: 100% kosztów kwalifikowanych

Wsparcie jest dwuetapowe i obejmuje:

• Etap I - Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji.
• Etap II - Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji.


• Etap I - polega na opracowaniu modelu biznesowego GOZ-transformacji. Model ten powinien określać, w jaki sposób przedsiębiorstwo planuje zmienić swoją działalność w kierunku GOZ.
• Etap II - polega na wdrożeniu opracowanego modelu biznesowego. W ramach tego etapu przedsiębiorstwo powinno wprowadzić zmiany w swojej działalności, zgodnie z opracowanym modelem. W ramach II Etapu możliwe będzie sfinansowanie budowy nieruchomości, zakupu środków trwałych oraz wszelkiego rodzaju odnawialnych źródeł energii.

Obecny nabór wniosków dotyczy etapu I.

 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?


• Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.

• Polska Wschodnia, tj. województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski - zachodni i wołomiński).

 

 

 W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Doradcami.

 

W oparciu o doświadczenie wynikające z realizowanych od 2009 roku projektów, oferujemy Państwu kompleksową obsługę projektu – od tworzenia jego założeń i budowy koncepcji, doradztwo przy opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej, aż po doradztwo w realizacji i rozliczeniu działań projektu.


Dzięki współpracy z nami mogą Państwo liczyć na dostęp do eksperckiej wiedzy oraz doświadczeń wyniesionych z wielu przygotowanych i zrealizowanych projektów, dzięki temu znacznie zwiększy się Państwa szansa na sukces (pozyskanie dotacji i bezproblemową realizację projektu). Dodatkowo oszczędzą Państwo czas na poznawaniu dokumentów i ich wypełnianiu. Zlecając to zadanie specjalistom, minimalizujecie Państwo ryzyko błędu.


Zachęcam do kontaktu. Chętnie omówimy z Państwem pomysł na realizację przedsięwzięcia w ramach wyżej opisanego programu oraz przedstawimy swoją ofertę.

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 517 575 585