Nabór wniosków na Bony na cyfryzację, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (Cyfryzacja 6.2 POIR) ogłoszony!
Dofinansowanie wynosi min. 60 000 PLN, max 300 000 PLN.
Czego dotyczy nabór?
Dofinansowania i wsparcia finansowego dla MŚP na realizację działań mających na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych.
Konkurs promuje projekty związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych wpływających korzystnie na zmianę funkcjonowania firmy (np. w zakresie świadczenia usług) a także w zakresie zmiany produktów. Celem bonów jest wsparcie dla firm, które ma złagodzić skutki wystąpienia panedmii COVID-19 (konkurs premiujący branże, które ucierpiały przez pandemię) a także promowanie rozwiązań cyfryzacyjnych.
Dofinansowanie:
- Minimalna wysokość dofinansowania: 60 000 PLN
- Maksymalna wysokość dofinansowania: 300 000 PLN
- Alokacja: 110 000 000 PLN
- Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych: 85%
- Minimalny wkład własny: 15%
- Forma wsparcia: pomoc de minimis
Terminy:
- Ogłoszenie konkursu: 6 września 2021 r.
- Rozpoczęcie naboru wniosków: 20 września 2021 r.
- Zakończenie naboru wniosków: 20 października 2021 r.
Wnioski mogą złożyć firmy z sektora MŚP.
Wsparcie może zostać przeznaczone na:
1) zakup usług programistycznych lub/i zakup oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent obligatoryjny projektu;
2) zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i zakup usług doradczych lub/i zakup usług szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent fakultatywny projektu.
Kryteria wyboru projektu:
1. Kwalifikowalność Wnioskodawcy w ramach działania (punktacja: 0 lub 1)
2. Przedmiot projektu nie dotyczy rodzajów działalności wykluczonych z możliwości uzyskania wsparcia (punktacja: 0 lub 1)
3. Projekt jest zgodny z zasadami horyzontalnymi wymienionymi w art. 7 i 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 (punktacja: 0 lub 1).
4. Projekt jest zgodny z zakresem i celem działania, a cel projektu jest uzasadniony i racjonalny (punktacja 0 lub 1)
5. Wydatki kwalifikowalne są uzasadnione i racjonalne oraz zgodne z obowiązującymi limitami (punktacja 0 lub 1)
6. Wskaźniki projektu są obiektywnie weryfikowalne, odzwierciedlają założone cele projektu, adekwatne do projektu (punktacja 0 lub 1)
7. Projekt dotyczy działalności Wnioskodawcy z branży szczególnie dotkniętej negatywnymi skutkami pandemii COVID-19 (jeśli dotyczy) (punktacja 0 lub 1)
Jeżeli kwota dofinansowania złożonych w ramach naboru wniosków o dofinansowanie przekroczy 120% kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów w konkursie, termin składania wniosków o dofinansowanie może ulec skróceniu. O skróceniu terminu naboru wniosków o dofinansowanie PARP poinformuje nie później niż na 3 dni roboczych przed planowanym terminem zakończenia naboru.
W oparciu o doświadczenie wynikające z realizowanych od 2009 roku projektów, oferujemy Państwu kompleksową obsługę projektu – od tworzenia jego założeń i budowy koncepcji, doradztwo przy opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej, aż po doradztwo w realizacji i rozliczeniu działań projektu.
Dzięki współpracy z nami mogą Państwo liczyć na dostęp do eksperckiej wiedzy oraz doświadczeń wyniesionych z wielu przygotowanych i zrealizowanych projektów, dzięki temu znacznie zwiększy się Państwa szansa na sukces (pozyskanie dotacji i bezproblemową realizację projektu). Dodatkowo oszczędzą Państwo czas na poznawaniu dokumentów i ich wypełnianiu. Zlecając to zadanie specjalistom, minimalizujecie Państwo ryzyko błędu.
Zachęcam do kontaktu. Chętnie omówimy z Państwem pomysł na realizację przedsięwzięcia w ramach wyżej opisanego programu oraz przedstawimy swoją ofertę.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 517 575 585