• Podjęcie działalności gospodarczej.
 • Bezzwrotna premia w wysokości 100 000 złotych

Nabór wniosków rozpoczyna się od 22.11 do 06.12.2018 roku.

O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne z terenu gmin: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Tuczna, Wisznice, Zalesie, miasto Międzyrzec Podlaski, miasto Terespol.

 

 

 

W przypadku rozwijania działalności gospodarczej beneficjentami mogą być, podmioty prowadzące mikro lub małe przedsiębiorstwo, które przez 3 lata poprzedzające złożenie wniosku prowadziły działalność gospodarczą przez minimum 12 miesięcy, oraz miejsce, pod którym wykonują działalność gospodarczą znajduje się na obszarze objętym działalnością Bialskopodlaskiej Lokalnej Grypy Działania.

 

Jakie wydatki można finalizować?

 • Ogólne (honoraria architektów, inżynierów, opłaty za konsultacje, opłaty za doradztwo w zakresie zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego, w tym studia wykonalności) - do wysokości 10% pozostałych kosztów kwalifikowalnych.
 • Zakup robót budowlanych i usług.
 • Zakup lub rozwój oprogramowania komputerowego oraz zakupu patentów, licencji lub wynagrodzeń za przeniesienie autorskich praw majątkowych lub znaków towarowych.
 • Najem lub dzierżawa maszyn, wyposażenia lub nieruchomości.
 • Zakup nowych maszyn lub wyposażenia.
 • Zakup środków transportu, z wyłączeniem zakupu samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób łącznie kierowcą – do wysokości 30% pozostałych kosztów kwalifikacyjnych.
 • Wartość wkładu rzeczowego (roboty budowlane, towary, usługi, grunty, nieruchomości) – w przypadku których nie dokonano żadnych płatności w gotówce potwierdzonych fakturami - do 30% wartości projektu
 • Wartość wkładu rzeczowego w formie nieodpłatnej pracy.
 • Zakup rzeczy innych niż wymienione
 • Podatek od towarów

 

Kryterium oceny wniosku:

 1. Status osoby Wnioskującej, od 0 pkt do 2 pkt.
 2. Doświadczenie Wnioskodawcy od 0 pkt. do 2 pkt.
 3. Utworzenie miejsca pracy w ramach wdrażania operacji LSR od 0 pkt. do 2 pkt.
 4. Utworzenie dodatkowego miejsca pracy od 0 pkt. do 2 pkt.
 5. Rodzaj preferowanej działalności gospodarczej od 0 pkt. do 1 pkt.
 6. Ochrona środowiska lub klimatu od 0 pkt. do 1 pkt.
 7. Innowacyjność operacji od 0 pkt. do 2 pkt.
 8. Wykorzystanie lokalnych produktów rolnych od 0 pkt. do 6 pkt.

W celu poznania szczegółów dotyczących przydzielania punktów zapraszam do kontakty z naszymi Doradcami.

 

Więcej informacji na temat naboru znaleźć można na stronie Bialskopodlaska Lokalna Grypa Działania.

http://blgd.eu/ 

 

W oparciu o doświadczenie wynikające z realizowanych od 2009 roku projektów, oferujemy Państwu kompleksową obsługę projektu – od tworzenia jego założeń i budowy koncepcji, doradztwo przy opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej, aż po doradztwo w realizacji i rozliczeniu działań projektu.

Dzięki współpracy z nami mogą Państwo liczyć na dostęp do eksperckiej wiedzy oraz doświadczeń wyniesionych z wielu przygotowanych i zrealizowanych projektów, dzięki temu znacznie zwiększy się Państwa szansa na sukces (pozyskanie dotacji i bezproblemową realizację projektu). Dodatkowo oszczędzą Państwo czas na poznawaniu dokumentów i ich wypełnianiu. Zlecając to zadanie specjalistom, minimalizujecie Państwo ryzyko błędu.

Zachęcam do kontaktu. Chętnie omówimy z Państwem pomysł na realizację przedsięwzięcia w ramach wyżej opisanego programu oraz przedstawimy swoją ofertę.

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 517 575 585